Ubezpieczenie przedmiotu leasingu

przez Sprawdź Leasing
ubezpieczenie samochodu w leasingu

Zadbaj o ubezpieczenie w leasingu

Bez względu czy samochód w leasingu jest nowy czy używany musi być w pełni ubezpieczony. Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC każdy leasingodawca wymaga, aby pojazd miał wykupione autocasco. Dodatkowo standardowo warto jest skorzystać z assistance oraz ubezpieczenia NNW.

W leasingu nie stracisz historii ubezpieczeniowej

Właścicielem pojazdu w leasingu jest firma leasingowa, więc musi być zawarta w ubezpieczeniu. Składka ubezpieczenia zależy jednak od Twoich zniżek, jako iż to Ty będziesz użytkować ten pojazd. Jeśli do czasu leasingu udało Ci się uzbierać zniżki to według nich będzie wyliczana składa. Nie obawiaj się przerwania ciągłości historii, nawet jeśli nie jesteś właścicielem pojazdu to w przypadku leasingu z każdym rokiem nabywasz lub tracisz zniżki tak jak wcześniej.

Pamiętaj że polisa obejmuje pełne 12 miesięcy od daty zakupu, a leasingodawca wymaga ubezpieczenia przez cały okres leasingu. 

Możliwości ubezpieczenia samochodu w leasingu

W przypadku leasingu nowego samochodu masz trzy możliwości jego ubezpieczenia:

Ubezpieczenie bezpośrednio w leasingu

Pierwsza to ubezpieczenie samochodu bezpośrednio w leasingu. Najczęściej masz do wyboru trzy oferty ubezpieczenia od towarzystw z którymi współpracuje poszczególna firma. Takie rozwiązanie jest dobre w przypadku, kiedy nie masz świetnej historii ubezpieczeniowej, gdyż najczęściej stosuję się stawkę procentową względem wartości samochodu. 

Ubezpieczenie w salonie

Drugie rozwiazanie to ubezpieczenia samochodu u jego sprzedawcy. Popularnie nazywane ubezpieczenie „dealerskie” to często dobre rozwiązanie na pierwszy rok leasingu. Dealerzy również oferują stawki procentowe na poszczególne samochody, które zmieniają się zależnie od aktualnej promocji. Takie ubezpieczenie może być tańsze od tego, które oferuje leasingodawca.

Niestety właściwie każdy leasingodawca wymaga opłaty za ubezpieczenie poza pakietem leasingu. Warto jednak przeliczyć, gdyż zdarza się, że nawet mimo dopłaty sumarycznie taniej będzie ubezpieczyć samochód przez dealera. 

Ubezpiczenia dostępne na rynku

Trzecia opcja to skorzystania z ubezpieczenia dostępnego na rynku. Jeśli posiadasz maksymalne zniżki to może ono być nawet tańsze od tego co zaoferuje zarówno leasingodawca jak i sprzedawca samochodu. W tym wypadku również nie unikniesz opłaty dodatkowej za ubezpieczenie poza leasingiem, ale często jest to najlepsze rozwiązanie

W przypadku używanego samochodu masz do wyboru ubezpieczenie zewnętrzne, albo pakiet leasingodawcy.

Bardzo ważną kwestią jest dodatkowe ubezpieczenie GAP o którym więcej przeczytasz tutaj.

Większość firm akceptuje tylko renomowane towarzystwa ubezpieczeniowe. Wielu doradców ubezpieczeniowych ma problem z prawidłowym przygotowaniem ubezpieczenia pod leasing, które musi spełniać określony wymogi leasingodawcy. Najlepiej zgłosić się do specjalisty, który przygotuje nie tylko najtańszą ofertę, ale również taką, którą zaakceptuje leasingodawca. 

Szukasz leasingu dla swojej firmy?

Możemy przygotować najlepszą ofertę ubezpieczenia specjalnie pod wymogi leasingu.

Skontaktuj się z autorem tekstu tutaj lub napisz na biuro@sprawdzleasing.pl 

OBLICZ RATĘ LEASINGU