Porównywarka leasingu – jak to działa?

przez Sprawdź Leasing
porównywarka leasingu

Przeczytałeś wszystko odnośnie leasingu i jesteś zdecydowany do złożenia wniosku leasingowego. Zanim to zrobisz musisz wybrać firmę, której zaufasz. Ważne jest również, aby sprawdzić czy oferta przedstawiona przez konkretną firmę jest konkurencyjna. Porównywarka leasingu może zrobić to za Ciebie. Porównasz oferty leasingu w jednym miejscu. Zaoszczędzisz zarówno czas jak i pieniądze.

Jak działa porównywarka leasingu?

Firmy, które oferują porównanie ofert leasingu to najczęściej brokerzy leasingowi. Działamy podobnie jak np znana porównywarka ubezpieczeń – rankomat. Mamy w ofercie wszystkie dostępne towarzystwa leasingowe. Dokonujemy obiektywnego porównania dostępnych rozwiązań i przedstawiamy raport. W taki sposób najszybciej znajdziesz odpowiednią ofertę dla swojej firmy.

Często leasingodawcy proponują inne warunki zależnie od przedmiotu leasingu, okresu finansowania, wykupu czy zupełnie nieznanych parametrów. Dla nowego samochodu najlepszą ofertę dla nas może przedstawić np. Impuls Leasing, znowu używany samochód będzie nam się bardziej opłacać w Alior Leasing. Po kilku miesiącach ta sytuacja może się diametralnie zmienić. Określone oferty mieniają się również z miesiąca na miesiąc, dlatego nawet jeśli rok temu wybraliśmy najtańszą ofertę, to w 2020 roku leasing operacyjny będzie nam się bardziej opłacać w zupełnie innej firmie. 

Czy porównywarka leasingu to pośrednik?

Najczęściej firmy, które oferują nam porównanie i możliwość skorzystania z konkretnego rozwiązania w leasingu nie są już typowymi pośrednikami. Umowy z danymi towarzystwami leasingowymi pozwalają nam zaoferować dokładnie takie same warunki jak bezpośredni doradca. 

Oferta przedstawiona przez daną porównywarkę leasingu jak i przedstawiciela tylko jednej firmy leasingowej powinna być identyczna. Czas realizacji i inne aspekty będą takie same, gdyż mamy do dyspozycji dokładnie takie same narzędzia oraz bezpośredni dostęp do systemów. 

Możesz oczywiście marnować czas i sprawdzać ofertę bezpośrednio w każdej firmie. Jeśli jednak zaufasz specjaliście porównywarki leasingu, dostaniesz dokładnie to samo, nie marnując swojego cennego czasu, a dla każdego przedsiębiorcy czas to pieniądz. 

Jest jeszcze jeden ważny aspekt porównywarki leasingu. Zwykle mamy jednego doradcę, niezależnie od firmy leasingowej na jaką się zdecydujemy. W przypadku odmowy procesowania w wybranym towarzystwie, możemy złożyć wniosek w innym. Wszystko odbędzie się dużo szybciej, bo doradca doskonale zna naszą firmę i potrzeby, co ułatwi możliwość finansowania w innej firmie.

Nasze porównania są obiektywne, gdyż współpracujemy praktycznie z każdym towarzystwem leasingowym w Polsce. Możesz porównać i sprawdzić wszystkie różnice w ofercie nawet w kilka minut.

Skontaktuj się z autorem tekstu tutaj lub napisz na biuro@sprawdzleasing.pl 

Skorzystaj z naszej porównywarki leasingu

PORÓWNAJ OFERTY LEASINGU