Porównywarka leasingowa – jak porównać oferty leasingu?

przez Sprawdź Leasing
Porównywarka Leasingu

Poszukujesz leasingu dla swojej firmy, analizujesz oferty i próbujesz wybrać najlepszą opcję dla siebie. Świat leasingu pewnie ma przed Tobą jeszcze kilka tajemnic, nawet jeżeli to nie Twoje pierwsze podejście do leasingu operacyjnego. Wreszcie jesteś tutaj, trafiasz na porównywarkę leasingu, narzędzie online, które pozwala Ci po kilku kliknięciach poznać porównanie najlepszych ofert leasingu dla wybranych przez Ciebie parametrów. Wypełniasz więc wszystkie dane, czekasz na efekt pracy ekspertów. Zastanawiasz się jednak jak właściwie działa taka porównywarka leasingu. Dlaczego tak trudno było samemu porównać oferty otrzymane od doradców, które na pierwszy rzut oka były bardzo podobne. Porównywarka leasingu to narzędzie za którym stoją ludzie, eksperci, specjaliści, którzy doradzali w tysiącach transakcjach leasingowych w Polsce. Z wiedzą eksperta nie ma problemu wyłapać istotne różnice między ofertami leasingu. 

Oferta leasingu operacyjnego

Leasing operacyjny to jedna z najlepszych form finansowania dla naszego przedsiębiorstwa. Wiele firm na rynku oferuje tego typu rozwiązania. Które jednak jest najlepsze?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która firma posiada najlepsze oferty leasingu na rynku. Przygotowane propozycje będą się różnić w zależności od parametrów finansowania oraz rodzaju, czy wieku leasingowanego przedmiotu. Istotnym elementem dla porównania ofert leasingu operacyjnego jest spojrzenie na dwie oferty, które posiadają identyczne parametry. 


Ważne, aby uwzględniały zarówno rodzaj przedmiotu jak i jego wiek (ewentualnie stan, czy jest to nowy czy używany przedmiot). W zależności od tych danych oferty będą się mocno różnić. Firmy leasingowe zwykle posiadają nieco lepsze warunku dla  np. nowych samochodów, niż tych pochodzących z drugiej ręki. Kolejny istotny element to parametry finansowania, mowa tutaj zarówno o wysokości wpłaty własnej, ilości rat oraz wartości ewentualnego wykupu po okresie finansowania. Oferta leasingu z okresem spłaty 60 miesięcy będzie zazwyczaj skutkować tańszą ratą, niżeli w przypadku wyboru 59 miesięcy, jednak jeden miesiąc krócej to niższy koszt leasingu. Nieparzysta liczba miesięcy ma więcej plusów. Szybsza spłata leasingu, uniknięcie wykupienia ubezpieczenia komunikacyjnego na kolejne 12 miesięcy specjalnie pod leasing, czy brak opłaty administracyjnej na kolejny rozpoczynający się rok leasingu to dobre powody, aby rozważyć taką opcje. 

Leasing operacyjny - na co zwrócić uwagę

Warto też zwrócić uwagę na możliwe opłaty manipulacyjne za przygotowanie umowy, obecnie wiodące firmy nie pobierają już tego typu opłat dodatkowych, jednak mogą one jeszcze występować. Wiele opłat dodatkowych wynika również z tabel opłat i prowizji, które dobrze jest przeanalizować oraz dokładnie porównać przed wyborem finansowania.

Na ofertach leasingu często mamy również informację o produktach dodatkowych, jeśli są one wskazane razem z podanymi cenami to zwykle będą one obligatoryjne, aby skorzystać z oferty. Jeśli będziemy chcieli z nich zrezygnować to wysokość raty prawdopodobnie ulegnie zmianie, oczywiście na naszą niekorzyść. Dobrze jest najpierw przemyśleć jakie usługi dodatkowe będą dla nas dobre, a za które lepiej nie dopłacać. Poza obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, w przypadku leasingu samochodów dobrze jest skorzystać z ubezpieczenia GAP. Należy jednak pamietać, że jedynie GAP fakturowy w pełni ochroni nas przed możliwą stratą finansową w przypadku leasingu operacyjnego. Cena takiego ubezpieczenia jest również istotna, może się zdarzyć, że rozważamy ofertę z tańszą ratą, ale GAP jest dwukrotnie droższy. 

Porównywarka leasingu - fachowa pomoc specjalisty

Jak widzisz na to czy oferta leasingu jest atrakcyjna nie wpływa już tylko sama rata leasingu, ale również wiele dodatkowych informacji. Jeśli pierwszy raz korzystasz z leasingu, jesteś dopiero na początku swojej drogi to najlepszych wyborem będzie skorzystanie z porad specjalisty, który dokładnie zna specyfikę rynku leasingowego w Polsce. Ekspert jest w stanie wybrać odpowiednią ofertę dla Ciebie, kierując się Twoimi potrzebami i doradzić tak, abyś był zadowolony z wyboru finansowania również po całkowitej spłacie leasingu. Twój doradca dokładnie analizuje oferty dostępne na rynku dla wybranych przez Ciebie parametrów, a w razie potrzeby również podpowiada Ci o możliwych zmianach wytycznych, aby było to dla Ciebie jeszcze bardziej korzystne. Porównywarka leasingu to narzędzie, które pozwoli Ci zweryfikowanie różnić w ofertach leasingowych. Nie zwlekaj i skorzystaj z porównania ofert leasingu, dzięki czemu będziesz się cieszyć najlepiej wybranym rozwiązaniem dla Twojej firmy.