Optymalizacja kosztów firmowych przez leasing

przez Sprawdź Leasing
Optymalizacja kosztów firmowych przez leasing

Czy na leasingu można zyskać?

Uproszczone procedury leasingu ułatwiają szybkie załatwienie minimalnych formalności, a brak wygórowanych wymagań pozwala na skorzystanie z leasingu praktycznie każdej firmie. Zakup samochodu w leasingu to nie tylko możliwość spłaty ratalnej, ale w dalszym ciągu sporo korzyści dla przedsiębiorstwa. 

Zredukuj podatek dochodowy już w miesiącu pierwszej wpłaty leasingu

Pierwsza wpłata, która może wynosić nawet do 45% będzie w całości kosztem dla Twojej firmy. W miesiącu w którym będzie ona zaliczona w poczet Twoich kosztów znacząco obniżysz należny podatek dochodowy. Jeśli jesteś płatnikiem VAT, to również zredukujesz jego wysokość za dany miesiąc. W sytuacji kiedy zdecydujesz się na samochód do produkcji, możesz podpisać umowę leasingową zaraz po jego zamówieniu. Mimo iż Twój skonfigurowany samochód będzie gotowy za kilka miesięcy, to Twoja firma wygeneruje koszty w określonym miesiącu, a sam leasing zaczniesz spłacać dopiero po odebraniu samochodu.

Cyklicznie płać mniejszy podatek

Wszystkie raty przez cały okres leasingu również stanowią koszt dla Twojej firmy, przez co obniżysz miesięczne podatki. Jeśli Twoja działalność jest sezonowa, to możesz rozważyć tzw. „raty balonowe”. Będziesz spłacać zobowiązanie zgodnie z harmonogramem, w wybranych miesiącach spłacając większą wartość, a w pozostałych rata będzie minimalna. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zredukować podatek w miesiącach w których masz go do zapłacenia najwięcej.

Faktura wykupu może w pełni stanowić koszt dla Twojej działalności gospodarczej. Wszystko zależy od Twoich planów odnośnie przyszłości pojazdu.

Wszystkie informacje odnośnie wykupu pojazdu znajdziesz w tym miejscu.

Wydatki na użytkowanie auta w leasingu

Kolejnymi kosztami zmniejszającymi obowiązkowe podatki będą wszystkie wydatki związane z obsługą umowy leasingu. Wykup polisy ubezpieczeniowej to również koszt dla Twojej firmy. Wydatki na przeglądy serwisowe, naprawy czy nawet paliwo również możesz zaliczyć w poczet kosztów i obniżyć należny podatek.

Jeśli chcesz w pełni zoptymalizować koszty poprzez leasing pojazdu najlepiej korzystać z usług wykwalifikowanych księgowych. Doświadczony specjalista w branży leasingu również może udzielić kilku istotnych wskazówek.

Szukasz leasingu dla swojej firmy?

Pomożemy w zrealizowaniu całej transakcji!

Skontaktuj się z autorem tekstu tutaj lub napisz na biuro@sprawdzleasing.pl

OBLICZ RATĘ LEASINGU