Oferta leasingu, na co zwrócić uwagę

przez Sprawdź Leasing
Oferta leasingu, na co zwrócić uwagę

Oferta leasingu, na co zwrócić uwagę

Wpadła Ci w oko konkretna oferta leasingu? Wybrałeś samochód i przekalkulowałeś możliwości finansowe?

Masz już w ręce kilka ofert finansowania z różnych źródeł. Na pierwszy rzut oka różnią one się pewnie w minimalnym stopniu. Jest jednak kilka istotnych kwestii na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

 

Opłaty dodatkowe w ofertach leasingu

Opłaty dodatkowe o których nie mówi sprzedawca to tylko początek, nie wspomnę o weryfikacji firmy, która oferuje nam finansowanie. Jeśli jednak to już sprawdziłeś zerknij głębiej w swoją ofertę. Niestety często o opłatach dowiesz się z innych zródeł niż sama oferta leasingu.

Porównaj podobne oferty

Upewnij się, że porównujesz dwie oferty z takimi samymi parametrami. Przelicz czy koszt całkowity zgadza się dodając sumę rat, czynsz inicjalny oraz wykup przedmiotu leasingu. Sprawdź czy wartości zgadzają się zarówno w cenach netto jak i brutto. Zapytaj doradcy, czy zapłacisz dodatkowo za rejestrację samochodu.

Liczba miesięcy w leasingu istotną sprawą

Bardzo istotna jest również liczba miesięcy. Zastanów się nad ofertą z nieparzystą ilością rat. Często 35 rat będzie dla Ciebie bardziej opłacalne niż 36, co z pozoru wygląda podobnie. Ilość rat ma duże znaczenie w kontekście ubezpieczenia samochodu jak i całkowitej sumy opłat.

Więcej o ubezpieczeniu w leasingu przeczytasz tutaj.

Praktycznie w każdej ofercie czekają na Ciebie dodatkowe opłaty, które należy uwzględnić przy weryfikacji atrakcyjności oferty. Często na pierwszy rzut oka atrakcyjna oferta kryje w sobie niekorzystne dla klienta rozwiązania. Zaufaj specjalistom, którzy zweryfikują ofertę i doradzą w sprawie najlepszego rozwiązania dla Ciebie i Twojej firmy.

Szukasz oferty leasingu dla swojej firmy?

Skontaktuj się z autorem tekstu tutaj lub napisz na biuro@sprawdzleasing.pl

OBLICZ RATĘ LEASINGU