Leasing Operacyjny

Najchętniej wybierana
forma finansowania dla firm

Leasing Operacyjny

Leasing operacyjny to popularna forma finansowania przedmiotów, najczęściej dla firm. W ramach umowy. jedna ze stron (leasingodawca) przekazuje drugiej (leasingobiorca) prawo do korzystania ze wskazanego przedmiotu finansowania. Po ustalonym okresie, leasingobiorca ma prawo pierwokupu przedmiotu za ustalony wcześniej procent jego wartości początkowej. W umowie zawarte są szczegóły transakcji, takie jak cena przedmiotu, okres finansowania, stawka opłaty wstępnej i wspomnianego wykupu. Leasingobiorca zobowiązuje się do opłacania określonych, najczęściej miesięcznych, rat leasingowych, w zamian za co użytkuje on wskazany przedmiot.

Potrzebujesz pomocy przy leasingu operacyjnym? Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji!  +48 735 455 554

Oferta Leasingu Operacyjnego

Najważniejsze informacje

Dla kogo Leasing Operacyjny?

Leasing operacyjny przeznaczony jest dla każdego rodzaju przedsiębiorców. Z leasingu operacyjnego może skorzystać każda legalnie działająca firma, zarejestrowana w Polsce. Formalności i wymagania będą się różnić w zależności od formy prowadzenia działalności.

Co można wziąć w leasing?

Najczęściej korzystamy z leasingu operacyjnego w przypadku pojazdów. Popularny jest również leasing maszyn i innych urządzeń. W zasadzie w ramach leasingu operacyjnego możemy skorzystać z finansowania każdego sprzętu potrzebnego do funkcjonowania firmy.

Okres Leasingu

W ramach leasingu minimalny okres finansowania zależy od stawki amortyzacji na dany przedmiot. Dla samochodów osobowych będzie to 24 miesiące. Maksymalny okres finansowania obecnie to nawet 84 miesiące.

Oferta Leasingu

Oferta leasingu operacyjnego składa się z wielu elementów. Najważniejsze będą kwestie finansowe. Oferta jest niezobowiązująca, dlatego nie warto się nią sugerować. Po złożeniu wniosku parametry transakcji mogą ulec zmianie.

Wniosek Leasingowy

Wiele transakcji leasingu operacyjnego opiera się o uproszczone procedury. Do złożenia wniosku leasingowego będziemy potrzebować najcześciej podstawowe dane firmy, informację o przychodach i specyfikacje wybranego przedmiotu.

Podpisanie umowy leasingowej

Umowa leasingu operacyjnego z reguły bywa prosta i przejrzysta. W zależności od firmy leasingowej możesz podpisać ją w siedzibie firmy, spotykając się z przedstawicielem lub zdalnie.

Najlepsze firmy

Oferujące leasing operacyjny