Leasing Finansowy

Odpowiednia forma finansowania
dla przedsiębiorców

Leasing Finansowy

Leasing finansowy znacznie różni się od bardziej popularnego leasingu operacyjnego. Zasadniczo wybór między jedną z tych form finansowania zależny jest najczęściej od stawki VAT. Dla przedmiotu z niską stawką VAT (Np 8%) lepszym wyborem będzie leasing finansowy. Często wykorzystujemy również tą formę finansowania do zakupu samochodów, które sprzedane mogą być tylko na podstawie faktury VAT-marża. Wtedy warto również sprawdzić pożyczkę leasingową. Leasing Finansowy to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kredyt dla firm.

Oferta Leasingu Finansowego

Najważniejsze informacje

Dla kogo Leasing Finansowy?

Leasing finansowy to opcja dla wszystkich przedsiębiorców. W wielu przypadkach jednak to leasing operacyjny będzie lepszym rozwiązaniem.

Co można wziąć w leasing?

W ramach leasingu finansowego najczęściej finansujemy sprzęt medyczny. To popularna forma finansowania również dla innych maszyn i urządzeń z mniejszą stawką VAT.

Czy leasing finansowy się opłaca?

Leasing finansowy to dobry wybór w konkretnych przypadkach. Porównując koszty leasingu finansowego, a kredytu dla firm to zdecydowanie leasing wygrywa. Jest to atrakcyjna forma finansowania.