Leasing używanego samochodu osobowego

przez Sprawdź Leasing
leasing na samochód używany

Interesuje Cie temat leasingu samochodu używanego dla Twojej firmy?

Często decydujemy się na zakup używanego samochodu zarówno dla siebie jak i swojej firmy. Obecnie nie ma problemów z uzyskaniem leasingu na samochód używany, nawet sprowadzany z zagranicy. Musimy pamiętać jednak o kilku istotnych elementach decydując się na taki leasing.

Obowiązkowo w leasingu auta używanego

Pierwszym istotnym elementem w leasingu aut używanych jest fakt, że taki samochód musi zostać sprzedany na podstawie pełnej faktury VAT z 23% Vatem.  Sprzedającym musi być firma zarejestrowana w Polsce jako czynny płatnik VAT.

O możliwości finansowania na podstawie umowy-kupna i faktury VAT-MARŻA dowiesz się tutaj.

Sprawdzenie samochodu przed leasingiem

Niektóre firmy leasingowe wymagają sprawdzenia używanego samochodu przed zawarciem umowy leasingu, co wiąże się z dodatkową opłatą. Mamy jednak w ofercie leasing, gdzie analitycy wyceniają samochód na podstawie specyfikacji, zdjęć i dostępnych baz (np. Eurotax), przez co zaoszczędzimy na opłacie za wycenę pojazdu. Dobrze jest skorzystać z takiego właśnie rozwiązania. Przed wyborem używanego samochodu warto jest sprawdzić go na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów lub skorzystać z usług firm typu autoDATA, co pozwoli nam upewnić się co do stanu pojazdu. Leasing jednak nie wymaga takiego raportu.

Samochód sprowadzany musi być w pełni przygotowany do rejestracji w kraju. Dokumenty muszą być przetłumaczone, akcyza opłacona przez sprzedającego. Często potrzebne są również dokumenty pochodzeniowe takiego pojazdu oraz sprawdzenie rejestrów zastaw.

Leasing samochodu z zagranicy, USA i KANADY?

Wszystko to jest po stronie sprzedającego, więc my nie musimy się niczym martwić. Możliwy jest zarówno leasing samochodu sprowadzonego z Niemiec, Francji, czy nawet USA i Kanady.

Wybierając leasing na używany samochód osobowy warto również pamiętać, że może być on nieco droższy od leasingu na nowe auto, są to jednak małe różnice w racie względem takiej samej kwoty i nie powinny nas zniechęcić.

Często pytacie nas – „Jak stary może być samochód w przypadku leasingu operacyjnego?” oraz na jaki okres można taki samochód leasingować. Najdłuższy możliwy okres leasingowania samochodu osobowego to 7 lat, najkrótszy 24 miesiące. Okres finansowania wraz z wiekiem pojazdu nie może przekroczyć 12 lat. W 2020 roku najstarszym rocznikiem samochodu osobowego będzie więc 2010. W takim przypadku możemy leasingować taki samochód przez kolejne 2 lata, zyskując przy tym na optymalizacji podatków.

Więcej o optymalizacji firmy przez leasing operacyjny znajdziesz tutaj.

W kwestii procedur, leasing samochodu używanego nie różni się zbytnio od leasingu na nowe auto. Cała transakcję jesteśmy wstanie przeprowadzić w kilka dni. Samochód oczywiście musi zostać w pełni ubezpieczony zgodnie z wymogami leasingodawcy.

Naszym zdaniem leasing używanego samochodu to dobre rozwiązanie, zwłaszcza, że niektóre samochody nie są dostępne na naszym rynku, więc jeśli wymarzymy sobie jeździć np. Camaro, możemy spokojnie leasingować używany egzemplarz sprowadzony prosto z USA.

Szukasz leasingu dla swojej firmy?

Skontaktuj się z autorem tekstu tutaj lub napisz na biuro@sprawdzleasing.pl

OBLICZ RATĘ LEASINGU