Leasing samochodu z USA i Kanady

przez Sprawdź Leasing
Leasing samochodów z USA
Wiele osób zastanawia się nad zakupem samochodu, który pochodzi zza oceanu. Kupujących z reguły przyciągają dwie rzeczy. Dla jednych istotnym faktem jest niższa cena używanego samochodu premium. Drugi powód sprowadzania samochodów z USA i Kanady to dostępność modeli, a nawet poszczególnych marek pojazdów, których nie mamy w Polsce czy nawet w Europie. Leasing samochodu z USA i Kanady to popularne rozwiązanie, warto jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów.

Możliwości finansowania samochodów ze Stanów Zjednoczonych

Samochody sprowadzane to z reguły używane egzemplarze. Oczywiście zdarza się sprowadzić typowe amerykańskie pojazdy z zerowym przebiegiem, które po prostu nie są dostępne na naszym rynku. Jeśli sprzedawca wystawia na samochód pełną fakturę VAT to najlepszą opcja dla przedsiębiorcy jest skorzystanie z tradycyjnego leasingu operacyjnego. W przypadku faktury VAT marża możemy skorzystać z pożyczki leasingowej. 

Nie ma możliwości skorzystać z leasingu na uszkodzony pojazd. Jeśli sami chcemy sprowadzić samochód, musimy dokonać wszystkich formalności i w razie potrzeby naprawić pojazd we własnym zakresie. Po odpowiednim przygotowaniu auta możemy skorzystać z leasingu zwrotnego, aby odzyskać część zainwestowanej kwoty.

Leasing aut z USA - parametry oferty leasingu

Parametry oferty leasingu dla samochodów z USA i Kanady różnią się od standardowych dostępnych ofert dla pojazdów krajowych lub sprowadzonych z innych krajów UE.
Najważniejszą różnicą jest minimalna opłata wstępna. Obecnie absolutne minimum wkładu własnego na samochód z USA to 20%. Niektóre firmy będą wymagać nawet 40% udziału własnego, nawet przy świetnych dokumentach finansowych. Wiele firm leasingowych odmówi finansowania jakiegokolwiek samochody pochodzącego ze wspomnianego rynku, ze względy na obawy przed historią sprowadzanego pojazdu. Warto skorzystać z porównywarki leasingowej, aby sprawdzić możliwości finansowania wybranego auta w aktualnym momencie. 

Historia sprowadzonego pojazdu

Najistotniejszym aspektem przy finansowania samochodów z USA i Kanady jest historia sprowadzanego pojazdu. Leasingodawca będzie starać się dotrzeć do jak największej liczby dostępnych informacji, aby odpowiednio wycenić samochód. Niektóre firmy leasingowe odmówią finansowania samochodów po szkodzie całkowitej, inne będą wymagać maksymalnego wkładu własnego przy tego typu pojazdach. O ostatecznej decyzji, poza tradycyjnymi elementami oceny ryzyka, będzie decydować historia, stan i wartość sprowadzonego auta.

Wymagane dokumenty

Dla samochodów sprowadzonych z USA lub Kanady wymagane są:

  • 

aktualne zdjęcia pojazdu zgodne z wymogami leasingodawcy
  • 
zdjęcie numeru VIN i stanu licznika
  • specyfikacja samochodu
    faktura proforma

  • zdjęcia samochodu po szkodzie
  • dokumentacja dokonanych napraw
- dowód zakupu pojazdu wraz z potwierdzeniem zapłaty za auto

  • dowód rejestracyjny zgodny z krajem aktualnej rejestracji
  • 
jeśli samochód jest już zarejestrowany w Polsce to polisa OCPoza wymienionymi zdjęciami i dokumentami będziemy musieli wypełnić wniosek i przekazać dane finansowe firmy zgodne z wybraną procedurą. Nie ma przeciwskazań, aby skorzystać z procedury uproszczonej dla tego typu transakcji.

Czy warto wziąć leasing na samochód z USA lub Kanady?

O tym czy warto wziąć w leasing samochód pochodzący z USA lub Kanady musicie zdecydować sami. Dla fanów amerykańskiej motoryzacji, leasing to świetna forma sfinansowania zakupu wymarzonego auta. Jeśli chcemy zakupić samochód premium, który po sprowadzeniu do kraju mieści się w naszym budżecie, to wybór auta z USA również stanowi ciekawą alternatywę. Musimy jednak pamiętać, że samochody trafiają do Europy najcześciej po szkodzie całkowitej. Przed zakupem takiego pojazdu zdecydowanie radzimy skorzystać z porady doświadczonego mechanika, który dokładnie sprawdzi samochód przed zakupem. Leasingodawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za sprawność mechaniczną finansowanego pojazdu, a naprawy takich samochodów mogą być kosztowne. Jeśli jednak odpowiednio podejdziemy do transakcji i sprawdzimy wszystko dokładnie to leasing samochodu z USA może być dla nas dobrym rozwiązaniem.