Leasing dla nowych firm

przez Sprawdź Leasing
Leasing dla nowych firm

Leasing dla start-upu, czy to możliwe?

Rozmyślasz nad leasingiem dla nowej firmy? Czy leasing dla nowych firm jest łatwy do uzyskania?

Opracowałeś najlepszy biznesplan jak tylko się dało? Zdecydowałeś się na poprowadzenie własnego biznesu? W obecnych czasach praktycznie każdy biznes wymaga mobilności właściciela, dlatego często zaraz po starcie firmy potrzebujesz samochodu.

Możliwości jest kilka. Możesz pożyczyć auto od rodziców, co nie generuje dodatkowych kosztów, ale biznesmen w aucie od ojca w niektórych kręgach nie będzie pozytywnie odebrany. Często jednak wspomniane koszty są Ci potrzebne krótko po starcie, kiedy to dowiesz się ile podatku musimy oddać dla państwa.

Nie masz swojego samochodu, ojciec nie chce pożyczyć auta, albo potrzebujesz czegoś większego do przewożenia towaru. Powodów może być sporo, wtedy na myśl przychodzi leasing.

 

Leasing operacyjny nowego lub używanego samochodu.

Leasing dla nowych firm nie jest tematem tak trudnym jak mogłoby się wydawać. Przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają swoją karierę mogą zdecydować się na leasing samochodu.  Nawet w dniu otwarcia jednoosobowej działalności gospodarczej można podpisać umowę leasingu.

Jednym z pierwszych kroków do podjęcia decyzji o leasingu powinno być przekalkulowanie swoich możliwości finansowych, musisz wyznaczyć sobie dwie kwoty. Pierwsza z nich to kwota miesięcznego zobowiązania, która będzie odpowiednia dla Twoich możliwości. Druga to fachowo nazwana wartość czynszu inicjalnego, czyli wysokość pierwszej wpłaty w leasingu.

Wybrałeś wymarzony samochód, ale miesięczna rata delikatnie przekracza budżet? Możliwości jest kilka. Możesz wydłużyć okres leasingowania pojazdu nawet do 7 lat, przez co będziesz spłacać leasing powoli, ale w takiej samej racie będzie Cie stać na wymarzony model. Możesz również rozważyć zwiększenie kwoty potrzebnej do wykup pojazdu po okresie leasingowania, co również zmniejszy ratę miesięczną. Pamiętaj jednak, aby odkładać pieniądze na odkupienie pojazdu od leasingodawcy, gdyż pozostawienie go firmie udzielającej leasingu jest możliwe, ale najczęściej bardzo niekorzystne.

Leasing dla nowej firmy

Przeliczyłeś swoje możliwości miesięczne? Pozostaje więc temat pierwszej wpłaty. Na starcie biznesu wielu przedsiębiorców chciałoby zaangażować jak najmniejszy kapitał. Oczywiście nawet w leasingu dla „start up”u jest możliwa minimalna wpłata własna. Często jednak leasingodawca będzie oczekiwał od Ciebie wpłaty rzędu 20%-25%. Jeśli zależy Ci na leasingu, a nie możesz pozwolić sobie na taką wpłatę pozostaje poczekać kilka miesięcy, do czasu kiedy to Twoja firma nie będzie określona mianej „start up”. W zależności od wytycznych konkretnych leasingodawców może to trwać od 3 do 12 miesięcy. Po takim czasie będziesz mógł zdecydować się na leasing nowego samochodu nawet od 1% wpłaty początkowej.

Oczywiście zawsze możesz zdecydować się na tańszy samochód. Po co jednak rezygnować z marzeń? Określona w procedurach wpłata minimalna dla nowych firm jest możliwa do obniżenia w określonych przypadkach. Dobrym rozwiązaniem jest powierzenie procesowania Twojego wniosku w ręce profesjonalistów.  Dzięki swojej fachowej wiedzy, przedstawią oni Twój biznes w taki sposób, aby leasingodawca zgodził się obniżyć wartość czynszu inicjalnego. Doświadczony doradca leasingowy odpowie również na wszystkie Twoje pytania dotyczące pierwszego leasingu.

Szukasz leasingu dla swojej firmy?

Pomożemy i zrealizujemy dla Ciebie całą transakcję leasingu.

Skontaktuj się z autorem tekstu tutaj lub napisz na biuro@sprawdzleasing.pl

OBLICZ RATĘ LEASINGU