Leasing bez wpłaty czy warto?

Często spotykamy się z reklamami na temat uzyskania leasingu bez wpłaty własnej. Wystarczy, że podpiszemy dokumenty i możemy wyjechać nowym samochodem prosto z salonu. Bez angażowania jakichkolwiek środków finansowych mamy do dyspozycji wymarzony samochód. Czy warto jednak skorzystać z leasingu bez wpłaty własnej?

Minimalna wpłata w leasingu operacyjnym.

Minimalna wpłata w leasingu operacyjnym wynosi 0% lub 1% wartości pojazdu, w zależności od wewnętrznej polityki wybranych firm leasingowych. Często, aby uzyskać minimalną wpłatę nasza firma musi być na rynku minimum rok. Mamy jednak w ofercie leasing z wpłata 1% już pod trzech miesiącach prowadzenia działalności. Wymogiem jest ukończenie przez leasingodawce 24 roku życia. Mowa oczywiście o leasingu dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Spółki prawa handlowego muszą działać minimum pełny rok. 

Procedura pełna czy uproszczona

Dla nowych samochodów 1% opłaty wstępnej nie będzie problemem. W przypadku używanych samochodów również możemy skorzystać z minimalnej wpłaty, o ile uda nam się uzyskać zgodę w pełnej procedurze weryfikacji. W tym wypadku musimy pokazać leasingodawcy wymagane dokumenty finansowe naszego przedsiębiorstwa.

Minimalną wpłatę uzyskamy bez pokazywania wszystkich dokumentów finansowych firmy, jeśli uda nam się zakwalifikować do procedury uproszczonej. Leasing używanego auta w procedurze uproszczonej wiąże się z wpłatą od 10% wartości finansowania. Jeżeli nasza firma osiąga dobre dochody to możemy spróbować uzyskać 1% wpłaty nawet na używany samochód, przesyłając leasingodawcy pełne informacje o dochodach firmy. Ta sama sprawa tyczy się droższych samochodów marek premium, których wartość przekracza 150 000 – 200 000 zł.

Czy warto wziąć leasing bez wpłaty?

Naszym zdaniem leasing bez wpłaty to dobry wybór dla firm, które nie chcą angażować większej ilości gotówki. Świetna opcja również jeżeli potrzeba zakupu auta będzie natychmiastowa, a budżet naszej firmy nie był na to przygotowany. Radzimy jednak rozważyć wpłatę 10% dla samochodów używanych, aby uniknąć pełnej weryfikacji firmy i wydłużonej procedury. Do obliczenia raty polecamy oczywiście nasz kalkulator leasingu.