Kto może wziąć leasing?

przez Sprawdź Leasing
kto może wziąć leasing?

Dla kogo jest leasing?

Wiele osób zastanawia się, czy może skorzystać z leasingu. Kto tak naprawdę może wziąć leasing zależy od jego formy. Najcześciej oferty leasingu skierowane są do działalności gospodarczych, wszelkiego rodzaju firm, od jednoosobowych działalności do dużych spółek z różną strukturą wewnętrzną i organizacyjną. Z leasing na nieco innych zasadach może skorzystać również każda osoba prywatna. Leasing dla osoby prywatne to zupełnie oddzielny temat.

Więcej o leasingu konsumenckim dla osób prywatnych przeczytasz tutaj.

Jakie firmy mogą skorzystać z leasingu?

Zasadniczo każda firma. Musi być zarejestrowana w Polsce i posiadająca numer NIP.  Możemy skorzystać zarówno z leasingu operacyjnego, leasingu finansowego i pożyczki leasingowej. 

Każda firma leasingowa ma swoje wewnętrze procedury. Dotyczą one np. wymaganych dokumentów. Wiele tematów jest możliwych do zrealizowania w ramach procedury uproszczonej. Taka procedura to minimum formalności. Skorzystać z leasingu mogą zarówno wieloletnie firmy, jak i przedsiębiorstwa, które dopiero powstały. 

Więcej o leasingu dla nowej firmy dowiesz się z tego artykułu.

Jakie wymogi muszę spełniać, aby wziąć leasing dla jednoosobowej działalności?

Wymogi odnośnie leasingobiorcy są zależne od przedmiotu leasingu. Znaczenie ma również firma, która ma ten przedmiot zakupić. Przy standardowych transakcjach często jedynym istotnym wymogiem jest czysta historia kredytowa. Praktycznie każda większa firma leasingowa prześwietli nas w bazach. Przy małych zaległościach nie przekreśla nas to z możliwości podpisania umowy leasingu. Wszystko zależy od indywidualnej oceny naszego wniosku przez analityka. 

Do złożenia wniosku, często wystarczy oświadczenie o naszym przychodzie z roku poprzedniego. Dane z dowodu osobistego oraz krótki opis tego, czym zajmuję się nasza firma. 

W przypadku niestandardowych transakcji analitycy mogą mieć do nas dużo więcej pytań. Powinniśmy na wszystkie odpowiadać zgodnie z prawdą. Jeśli to wymagane, przedstawić wszystkie dodatkowe dokumenty.

Co w przypadku leasingu dla spółki?

W zależności od tego jaki rodzaj spółki prowadzimy, każdy leasingodawca może poprosić od nas inne dokumenty. Jeśli ubiegamy się o leasing dla spółki z o.o., będziemy musieli przekazać dane wrażliwe wszystkich udziałowców w spółce. Będą oni weryfikowani w bazach kredytowych, w zależności od wewnętrzach przepisów leasingodawcy. 

Ograniczenia wiekowe w leasingu?

Z leasingu może skorzystać każdy pełnoletni przedsiębiorca. Niektóre firmy wymagają większych wpłat od młodszych właścicieli firm,. Jeśli nie ukończyłeś jeszcze 25 roku życia warto dobrze rozeznać rynek. Maksymalny wiek osoby, która może skorzystać z leasingu często dochodzi do ponad 70 lat, w zależności od długości leasingu oraz innych parametrów.

Czy odmowa przekreśla nasze szanse na leasing?

Odmowa w jednym z towarzystw leasingowych zdecydowanie nie przekreśla naszych szans przyznania leasingu. W odróżnieniu od zapytań bankowych, zapytania w sprawie leasingu nie wpływają na nasz scoring kredytowy. Nie musimy się bać sprawdzania możliwości przyznania leasingu w wielu firmach. Istotnie są również procedury wewnętrze w poszczególnych firmach. Wielokrotnie zdarzało nam się uzyskiwać automatyczne decyzje pozytywne na np. Leasing samochodu używanego dla jednoosobowej działalności, pomimo wcześniejszych negatywnych decyzji w innych firmach. Wszystko zależy od procedur poszczególnych firm oraz jakości złożonego wniosku. Ważna są również odpowiedzi na pytania analityka.

W razie odmowy leasingu w salonie nie rezygnuj, spróbuj w innym miejscu, często nawet na lepszych warunkach dostaniesz zgodę od ręki.

Pomożemy i zrealizujemy dla Ciebie całą transakcję leasingu.

Skontaktuj się z autorem tekstu tutaj lub napisz na biuro@sprawdzleasing.pl 

OBLICZ RATĘ LEASINGU