Jak wybrać najlepszą ofertę leasingu i odpowiedniego leasingodawce dla naszej firmy.

przez Sprawdź Leasing
Wybór odpowiedniej oferty leasingowej

Często przy wyborze odpowiedniej oferty dla siebie kierujemy się w dużej mierze emocjami. Emocje potrafią nas zwodzić i prowadzić do złych wyborów. Jeśli nie podejdziemy nieco spokojniej do podjęcia ważnych dla naszej firmy decyzji możemy na tym wiele stracić. Kalkulacja leasingu jak i sam leasing to również istotny wybór. W biznesie musimy rozsądnie podchodzić do wyboru współpracowników, produktów czy usług, które będą dla naszej firmy najlepsze. Tak samo ważne, jak wybór podwykonawcy czy partnera w biznesie lokalnym jest wybór odpowiedniego partnera finansowego. Leasing jest usługą, która ma wspierać rozwój naszego biznesu. Na rynku mamy możliwość wyboru z szerokiej gamy leasingodawców, jednak niektóre firmy będą oferować usługę na bardziej korzystnych warunkach.

Wybór odpowiedniego leasingodawcy

Rozsądny przedsiębiorca chce wiązać się tylko z uczciwymi partnerami. W biznesie warto jest nakreślić wszystko czarno na biały, aby potem uniknąć niespodziewanych sytuacji. Przy wyborze oferty leasingu oraz leasingodawcy również należy zweryfikować wszystkie dodatkowe koszty jak i zapisy w warunkach umowy, które mogą być dla nas niekorzystne. Leasing wiąże nas umową na kilka lat, dlatego dobrze jest wziąć pod uwagę różne możliwe scenariusze. Warto jest sprawdzić jak może zachować się firma leasingowa, która udzieliła nam finansowania, w poszczególnych sytuacjach. Dowiedź się jak wygląda ewentualna procedura cesji leasingu, ile kosztują  zmiany w harmonogramie spłaty, jakie dodatkowe opłaty mogą zostać naliczone w przypadku windykacji, czy jak wygląda przedwczesne rozwiązanie umowy leasingu operacyjnego.

Jeśli dopiero zastanawiasz się nad leasingiem i chcesz obliczyć ratę to skorzystaj z kalkulatora leasingu i poznaj możliwie najlepsze kalkulacje leasingu dla Twojej firmy.

Leasing operacyjny - zabezpieczenie umowy

Umowy leasingu mogą być zabezpieczane na wiele różnych sposobów. Leasingodawca może chcieć zamontować nadajnik GPS w leasingowanym samochodzie, czy poprosić o dodatkową kaucje zabezpieczajacą lub poręczenie. W wielu przypadkach musimy zgodzić się na dodatkowe zabezpieczenie jeśli nasza firma nie posiada długiego stażu, a my nie możemy udokumentować odpowiednich dochodów. Młodzi przedsiębiorcy również muszą liczyć się z dodatkowymi zabezpieczeniami. W kwestii samych zabezpieczeń nie ma niczego złego, ważny jest jednak jeden fakt. Jeśli oferta konkurencji jest droższa, ale leasingodawca nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń to często ta opcja będzie dla nas bardziej korzystna. Montaż GPS to niewielki koszt, dlatego w tym wypadku kosztowo może to dla nas nie mieć znaczenia. Podpisanie weksla, albo poręczenie innej firmy to jednak zdecydowanie bardziej istotne sprawy. Jeśli możemy z nich zrezygnować, na poczet miesięcznej raty wyższej o kilka złotych, to polecamy tego typu rozwiązanie. W sprawie zabezpieczenia umowy leasingu operacyjnego na samochód polecamy również skorzystanie z ubezpieczenia GAP, które uchroni naszą firmę przed możliwą stratą finansową. Oferta GAPa poza leasingiem bywa lepsza, dlatego zerknij na kalkulator ubezpieczenia GAP.

Oferta leasingu fabrycznego

Przy zakupie nowych sprzętów, maszyn oraz pojazdów w większości przypadków sprzedający będzie oferować nam swoje rozwiązanie dotyczące leasingu operacyjnego, pożyczki leasingowej bądź nawet kredytu. Takie rozwiązanie powszechnie nazywamy leasingiem fabrycznym, połączonym ze sprzedażą przedmiotu finansowania. Wiele ofert leasingu fabrycznego jest dobrych, jednak znacznie częściej udaje się sfinansować zakup poza pakietem sprzedającego na lepszych warunkach. Często jest to spowodowane ograniczoną ofertą. Jeśli chcemy skorzystać z leasingu operacyjnego na okres powyżej 5 lat, często nie jest to możliwe w salonie. Oferty leasingu poza dealerem bywają również lepsze z powodu samego kosztu całkowitego. Porównywarka leasingowa to świetny sposób na porównanie oferty leasing fabrycznego z leasingiem dostępnym na rynku, który oferują inne firmy leasingowe. 

Porównywarka leasingowa - pomoc fachowców

Przy wyborze odpowiedniej oferty leasingowej najlepiej jest wspomóc się wiedzą i doświadczeniem specjalisty, który nie tylko odpowie na pytania, ale również doradzi w kwestii najlepszych rozwiązań. Firma leasingowa to dla nas partner biznesowy na kilka lat, dlatego warto jest wybrać nie tylko najlepszą ofertę pod względem sumy kosztów, ale również zwrócić uwagę na wszystkie istotne elementy umowy leasingu.