Jak obniżyć koszt leasingu?

przez Sprawdź Leasing
koszt leasingu

Uzyskaj niski koszt leasingu

W biznesie ważna bywa każda złotówka. Zdecydowałeś się na leasing samochodu, dostałeś kilka ofert, przeliczasz ile to wszystko będzie Cie kosztować. Sprawdź koniecznie sumę opłat czyli całkowity koszt leasingu, który najczęściej wyrażany jest w procentach.

O tym czy leasing operacyjny się opłaca przeczytasz tutaj.

Na sumę opłat wpływa wiele czynników, zarówno określona marża banku, jak i parametry przygotowanej oferty.  Jeśli zależy Ci na obniżeniu całkowitego kosztu leasingu masz do wyboru trzy rozwiązania. 

Duża wpłata własna

Zainwestuj większą kwotę w czynsz inicjalny. Pierwsza wpłata w leasingu może wynosić do 45% wartości pojazdu. Nie stosuje się większych wartości ze względu na przepisy skarbowe.

Jeśli dysponujesz środkami zwiększ początkową wpłatę, będziesz spłacać mniejszy kapitał, przez co całkowity koszt leasingu znacząco się obniży. 

Krótki okres umowy leasingu to niski koszt

Rozważ skrócenie okresu finansowania. Obecnie na rynku dostępne są oferty leasingu samochodu osobowego od 24 do 84 miesięcy, dotyczy to zarówno nowych samochodów jak i używanych. Każdy dodatkowy miesiąc zwiększa sumę opłat.

Najniższy koszt całkowity będzie możliwy do uzyskania przy najkrótszym okresie leasingowania. Zmniejszenie ilości rat obniży łączną kwotę do spłaty, jednak miesięczna rata będzie wyższa.

Najlepszy rozwiązaniem jest znalezienie takiego okresu leasingu, w którym jesteśmy zadowoleni z sumy opłat, a rata miesięczna mieści się w naszym budżecie.

Niski wykup to tańszy leasing

Zrezygnuj z wysokiego wykupu. Większa wartość wykupu na końcu leasingu to dla nas zmiejszenie raty, ale dla leasingodawcy większe ryzyko, że nie wykupisz samochodu. Zdecyduj się na zmniejszenie kwoty wykupu, a suma opłat będzie zdecydowanie mniejsza. Najniższa wartość wykupu to 1%, z zastrzeżeniem okresu 24 miesięcy, gdzie najniższy wykup to 19%.

Wszystkie informację odnośnie wykupu samochodu po okresie leasingowania znajdziesz tutaj.

Wedle swoich potrzeb i możliwości finansowych możesz zdecydować o wartości każdego z trzech parametrów w leasingu. Jeśli zależy Ci na maksymalnym obniżeniu kosztu leasingu najlepiej zapytać o to profesjonalistę w branży. Specjalista nie tylko odpowiednio doradzi w kwestii parametrów oferty, ale i przygotuje oferty kilku firm, abyś był pewny, że wybrana oferta to najniższa możliwa suma opłat w danej konfiguracji.

Szukasz leasingu dla swojej firmy?

Zrealizujemy dla Ciebie cała transakcję leasingu.

Skontaktuj się z autorem tekstu tutaj lub napisz na biuro@sprawdzleasing.pl

OBLICZ RATĘ LEASINGU