Alior Leasing – Poznaj szczegóły oferty – Kalkulator Leasingu

Alior Leasing od kilku lat dobija do czołówki leasingodawców w Polsce. Bardzo dobre warunki leasingu, minimum formalności i zdecydowanie uproszczone procedury przyciągają coraz więcej chętnych klientów. Przez nasz kalkulator leasingu w łatwy i szybki sposób poznasz ofertę Alior Leasing.

Oferta Alior Leasing

W ofercie znajduje się między innymi leasing:

  • samochodów osobowych i dostawczych
  • ciągników siodłowych
  • naczep i zestawów do transportu ciężkiego
  • różnego rodzaju maszyn i urządzeń, również rolniczych
  • leasing zwrotny
  • pożyczka leasingowa
  • leasing sprzętu medycznego

 

Alior Leasing oferuje swoje usługi przedsiębiorcą na różnym etapie rozwoju. Bez problemu uzyskamy leasing od 1 dnia nowej działalności. Finansowanie uzyska zarówno mała jednoosobowa działalność, jak i duża korporacja. Bez znaczenia jak dużym klientem jesteśmy, będziemy traktowani jako dobry partner w biznesie, jeśli zdecydujemy się na Alior.

Alior Leasing

Kalkulator leasingu

Nasz kalkulator leasingu to najlepsza opcja do sprawdzenia możliwości leasingu.

To naprawdę proste i szybkie rozwiązanie!

OBLICZ RATĘ LEASINGU

Opłaty dodatkowe

Leasingodawca stosuje zryczałtowana roczną opłatę administracyjna w kwocie 195 zł netto. Takie rozwiązanie to duży plus i wygoda. Często również jest to dla nas oszczędność. Dużym plusem jest brak opłaty za rejestrację.

Obsługa posprzedażowa w Alior Leasing jest na bardzo dobrym poziomie. Nie ma problemu z uzyskaniem potrzebnych zgód, kontakt z leasingodawcą jest dobry i przede wszystkim szybki. W obecnej chwili Alior dąży cały czas do przodu, ich oferta jest atrakcyjna i często polecana przez obiektywnych doradców. Oferta obejmuje coraz większą ilość przedmiotów, także w przyszłości Alior napewno będzie jeszcze bardziej popularny. Z każdym rokiem zwiększa się również ilość przedmiotów na aukcjach poleasingowych.

Dostęp do aukcji znajdziesz tutaj.

Analiza oferty Alior Leasing

Pod lupę bierzemy przykładową ofertę leasingu, która została przygotowana przez przedstawiciela Alior Leasing. Jest to oferta leasingu samochodu osobowego, którego cena zakupu wynosi 120 000 zł netto. Samochód jest nowy, a sprzedawcą będzie autoryzowany salon

Oferta jest jedynie przykładem, aktualna propozycja może się różnić od przedstawionej. Szablon oferty również może być inny.

Przykładowa oferta Alior Leasing

Oferta Alior Leasing

Analiza wstępna 

Przedmiotem leasingu jest nowy samochód osobowy o wartości 120 000 zł netto (147 600 zł bruttu). Czynsz inicjalny, czyli opłata wstępna to 20% wartości fakturowej pojazdu. Po spłacie 35 rat w kwocie 2 927,27 zł netto czeka nas wykup pojazdu za jedyne 1% jego pierwotnej wartości czyli 1 200 zł. Koszt całkowity przygotowanej kalkulacji to 106.38%. Za samochód w leasingu zapłacimy łącznie 127 654,43 zł netto. Różnica między ceną samochodu, a kosztem leasingu wynosi więc 7 654,43 zł netto. Podana wartość to oczywiście kwota jaką zapłacimy leasingodawcy przez cały okres leasingu. 

Produkty dodatkowe

Istotny elementem każdej oferty leasingowej są produkty dodatkowe. Często są one wymagane, a w przypadku chęci rezygnacji z jakiegoś produktu, koszt leasingu wzrośnie. 

Produkty Dodatkowe Alior

W tej ofercie Alior Leasing skorzystamy dodatkowo z dwóch produktów.

Ochrona Prawna

Pierwszym dodatkiem jest „Ochrona Prawna”. Koszt miesięczny tego produktu to 123 zł, składka płatna jest przez 12 miesięcy. Możemy również jednorazowo zapłacić pełną kwotę 1 476 zł. 

Ochrona prawna to dodatkowe ubezpieczenie leasingobiorcy, które obejmuje pomoc w zakresie asysty prawnej. Leasingobiorca, który zdecyduje się na ochronę prawną, może skorzystać z pomocy prawej w sprawach związanych z użytkowaniem i eksploatacją pojazdu objętego umową leasingu. Ochrona dotyczy zdarzeń w czasie trwania okresu ubezpieczenia.

Ubezpieczenie ochrony prawnej często jest pomijane, jednak może okazać się bardzo pomocne w przypadku konfliktów prawnych. Musisz pamiętać, że sprawy między leasingobiorcą, a ubezpieczycielem są wykluczone z zakresu ubezpieczenia. 

Przed zakupem tego produktu warto przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia Ochrony Prawnej.

Ubezpieczenie GAP

Drugim produktem dodatkowym w przygotowanej ofercie jest GAP. 

Alior Leasing stosuje GAP Fakturowy. Jednorazowa opłata za ubezpieczenie GAP w tym przypadku wynosi 3 694 zł. Możemy zdecydować się również na płatność miesięczną. Miesięczna opłata wyniesie wtedy 105,54 zł. Wszystkie opłaty związane z ubezpieczeniem GAP możemy oczywiście zaliczyć jako koszty uzyskania przychodu. 

Wszystko o ubezpieczeniu GAP dowiesz się z tego artykuły. 

Ubezpieczenie GAP to produkt, który słusznie polecany jest przez doradców leasingowych. Naszym zdaniem jest to obowiązkowa ochrona w każdym leasingu operacyjnym, jeśli tylko mamy możliwość skorzystania z GAP powinniśmy się tym zainteresować. Warto jest dowiedzieć się do jakiej wartości wypłaty możemy liczyć w przypadku skorzystania z ubezpieczenia w ofercie leasingu. Istotnym elementem jest również ustalenie, czy wartość ta dotyczy kwoty netto czy brutto. Takie dane nie są zawarte na przedstawionej ofercie i musimy dopytać doradcy o szczegóły.

OBLICZ RATĘ LEASINGU

Małym druczkiem o płatności miesięcznej za produkty dodatkowe

Opłaty Alior Leasing

Na samym dole oferty widzimy adnotację o dodatkowej płatności. Rozłożenie składki ubezpieczenia dodatkowego na raty wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeśli zdecydujemy się na miesięczną płatność za GAP, będziemy musieli dopłacić jednorazowo 8% (295,52 zł) ceny jednorazowej ubezpieczenia, w zamian za co Alior Leasing rozłoży płatność na raty. W przypadku ubezpieczenia „Ochrona Prawna” dopłacimy jednorazowo 118,08 zł. 

Płatność za rozłożenie na raty następuje zazwyczaj wraz z pierwszą ratą za leasing samochodu. 

Informacje dodatkowe

Informacja dodatkowe Alior Leasing

Alior Leasing już na etapie oferty informuję nas, że nie zapłacimy za rejestracje pojazdu ani złotówki. Darmowa rejestracja to zdecydowany plus. Większość leasingodawców pobiera opłatę w wysokości średnio ok. 350 zł netto. W przypadku wyboru oferty Alior Leasing cała ta kwota zostanie w naszej kieszeni. 

Drugą istotną informacją jest brak standardowej Tabeli Opłat i Prowizji. Obsługa umowy w ramach zryczałtowanej opłaty rocznej w kwocie 195 zł netto. Brak standardowej tabeli to również duży plus, coraz więcej firm leasingowych decyduje się na taki zabieg. Przez takie rozwiązanie nie zapłacimy dodatkowo między innymi za wydanie zgodny na prowadzenie pojazdu przez inną osobę czy zgodę na wyjazd samochodu poza granice kraju. Zdecydowanie polecamy wybór leasingu gdzie Tabelę Opłat i Prowizji zastępuję zryczałtowana opłata. 

Podsumowanie oferty Alior Leasing

Przedstawiona przykładowa oferta leasingowa zawiera większość istotnych informacji. Koszt leasingu jest niski, ale wiarygodny. Możemy go jeszcze obniżyć. Jak obniżyć koszt leasingu przeczytasz tutaj. W ofercie nie ma informacji odnośnie ubezpieczenia OC/AC, które jest oczywiście obowiązkowe w każdym leasingu operacyjnym samochodu. Warto zapytać doradcę o kwestie ubezpieczenia, gdyż może to mieć istotny wpływ na ofertę. Wybór pakietu leasingodawcy powinien jeszcze minimalnie obniżyć koszt całkowity. Wszystko o ubezpieczeniu w leasingu przeczytasz tutaj. 

Zdaniem redakcji sprawdzleasing.pl przedstawiona oferta jest korzystna, radzimy jednak zrezygnować z ubezpieczenia Ochrony Prawnej, jeśli nie jest to dla nas istotne. Zaoszczędzimy wtedy 1476 zł. Skorzystanie z ubezpieczenia GAP to zdecydowanie dobry pomysł. 

Często oferty leasingu przygotowane są indywidualnie na potrzeby każdego klienta. Warto przedstawić doradcy swoje potrzeby. Doświadczony doradca podpowie nam parametry leasingu odpowiednie dla naszych potrzeb. Należy również pamiętać, że przedstawione informacje na ofercie są jedynie podglądowe, a ostateczne parametry leasingu będą widoczne na umowie leasingu. Radzimy zweryfikować zgodność parametrów umowy leasingu z przedstawioną wcześniej ofertą.