Szczegóły Oferty

Alior Leasing

Kalkulator Leasingowy Alior

Leasing w Alior Leasing

Alior Leasing od kilku lat dobija do czołówki leasingodawców w Polsce. Bardzo dobre warunki leasingu, minimum formalności i zdecydowanie uproszczone procedury przyciągają coraz więcej chętnych klientów. Przez nasz kalkulator leasingu w łatwy i szybki sposób poznasz ofertę Alior Leasing. Jesteśmy wieloletnim partnerem Alior Leasing w ramach zawieraniu umowy leasingu. Jeśli szukasz dobrej oferty leasingu na samochód osobowy to Alior będzie świetnym wyborem. Bez problemu weźmiesz w leasing zarówno nowe jak i używane auta, Alior oferuje również leasing samochodów z USA na dobrych warunkach.

Myślisz o leasingu w Alior Leasing? Sprawdź naszą ofertę!  +48 32 724 77 47

Porównywarka Leasingowa

Zobacz jak wypada Alior Leasing

Oddajemy do Twojej pozycji porównywarkę leasingu. Nasza porównywarka leasingowa to świetne rozwiązanie dla sprawdzenia najlepszych ofert leasingu w jednym miejscu. Możesz porównać ofertę Alior Leasing z innymi propozycjami dostępnymi na rynku. Wystarczy kilka kliknięć, a poznasz aktualny ranking leasingu dla wskazanych przez Ciebie parametrów. Oferty leasingu zmieniają się nawet każdego dnia, warto sprawdzić czy w tym momencie decydujesz się na najlepszą propozycje.

Oferta Alior Leasing

Dowiedz się więcej

W ofercie Aliora znajduje się między innymi leasing:

  • samochodów osobowych i dostawczych
  • ciągników siodłowych
  • naczep i zestawów do transportu ciężkiego
  • różnego rodzaju maszyn i urządzeń, również rolniczych
  • leasing zwrotny
  • pożyczka leasingowa
  • leasing sprzętu medycznego
Alior Leasing

Alior Leasing oferuje swoje usługi przedsiębiorcą na różnym etapie rozwoju. Bez problemu uzyskamy leasing od 1 dnia nowej działalności. Finansowanie uzyska zarówno mała jednoosobowa działalność, jak i duża korporacja. Bez znaczenia jak dużym klientem jesteśmy, będziemy traktowani jako dobry partner w biznesie, jeśli zdecydujemy się na Alior.

Opłaty dodatkowe w Aliorze

Leasingodawca stosuje zryczałtowana roczną opłatę administracyjna w kwocie 195 zł netto. Takie rozwiązanie to duży plus i wygoda. Często również jest to dla nas oszczędność. Dużym plusem jest brak opłaty za rejestrację.

Obsługa posprzedażowa w Alior Leasing jest na bardzo dobrym poziomie. Nie ma problemu z uzyskaniem potrzebnych zgód, kontakt z leasingodawcą jest dobry i przede wszystkim szybki. W obecnej chwili Alior dąży cały czas do przodu, ich oferta jest atrakcyjna i często polecana przez obiektywnych doradców. Oferta obejmuje coraz większą ilość przedmiotów, także w przyszłości Alior napewno będzie jeszcze bardziej popularny. Z każdym rokiem zwiększa się również ilość przedmiotów na aukcjach poleasingowych.

Dostęp do aukcji znajdziesz tutaj.

Obsługa posprzedażowa

Obsługa posprzedażowa w Alior Leasing stoi zdecydowanie na najwyższym poziomie. Bez problemu uzyskamy zgody na wyjazdy zagraniczne czy uprawnienia do kierowania pojazdem dla innych osób. Wszystko w ramach zryczałtowanej opłaty administracyjnej, co jest sporym plusem. Mamy dostęp do dobrze zaprojektowanego portalu klienta, gdzie znajdziemy wszystkie potrzebne informacje oraz faktury. Kontakt z infolinią również nie stanowi problemu. Jeśli wybierzesz finansowanie w Aliorze przy współpracy ze Sprawdź Leasing to możesz być pewny pomocy przez cały okres finansowania.

Leasing samochodu z USA

Polecamy rozważyć ofertę Aliora w sprawie leasingu samochodów sprowadzanych z zagranicy. Wiele firm leasingowych nie robi problemu z finansowaniem samochodów europejskiego pochodzenia, jednak niechętnie akceptują samochody z USA i Kanady. W Aliorze bez problemu skorzystamy z finansowania samochodów sprowadzonych z za oceanu.

Jeśli chcemy zakupić w formie leasingu samochód z USA to musimy liczyć się z większą opłatą wstępną. W Aliorze wystarczy nam 20-25% wartości pojazdu. Nie ma możliwości 1% wpłaty wstępnej, aczkolwiek 20% to najniższa możliwa wpłata na samochody ze Stanów dostępna na rynku. Alior będzie wymagać od nas udlkumentowania historii sprowadzone samochodu. Musimy przedstawić zdjęcia po szkodzie (większość aut z USA to samochody powypadkowe).

Obecnie niewiele firm leasingowych zgodzi się na leasing samochodu z USA na dobrych warunkach. Nasi specjaliści polecają wybór Alior Leasing dla tego typu transakcji.

Analiza oferty Alior Leasing

Pod lupę bierzemy przykładową ofertę leasingu, która została przygotowana przez przedstawiciela Alior Leasing. Jest to oferta leasingu samochodu osobowego, którego cena zakupu wynosi 120 000 zł netto. Samochód jest nowy, a sprzedawcą będzie autoryzowany salon.

Oferta jest jedynie przykładem, aktualna propozycja może się różnić od przedstawionej. Szablon przygotowanej oferty również może być inny.

Przykładowa Oferta Alior Leasing

Oferta Alior Leasing

Wstępna analiza oferty

Przedmiotem leasingu jest nowy samochód osobowy o wartości 120 000 zł netto (147 600 zł bruttu). Czynsz inicjalny, czyli opłata wstępna to 20% wartości fakturowej pojazdu. Po spłacie 35 rat w kwocie 2 927,27 zł netto czeka nas wykup pojazdu za jedyne 1% jego pierwotnej wartości czyli 1 200 zł. Koszt całkowity przygotowanej kalkulacji to 106.38%. Za samochód w leasingu zapłacimy łącznie 127 654,43 zł netto. Różnica między ceną samochodu, a kosztem leasingu wynosi więc 7 654,43 zł netto. Podana wartość to oczywiście kwota jaką zapłacimy leasingodawcy przez cały okres leasingu. 

Kalkulator Noble Finance

Produkty dodatkowe w ofercie Alior Leasing

Istotny elementem każdej oferty leasingowej są produkty dodatkowe. Często są one wymagane, a w przypadku chęci rezygnacji z jakiegoś produktu, koszt leasingu wzrośnie. W tej ofercie skorzystamy z dwóch produktów dodatkowych. Będzie to ubezpieczenie GAP w wariancie fakturowym oraz dodatkowa Ochrona Prawna.

Produkty Dodatkowe Alior

Ochrona Prawna

Pierwszym dodatkiem jest „Ochrona Prawna”. Koszt miesięczny tego produktu to 123 zł, składka płatna jest przez 12 miesięcy. Możemy również jednorazowo zapłacić pełną kwotę 1 476 zł.

Ochrona prawna to dodatkowe ubezpieczenie leasingobiorcy, które obejmuje pomoc w zakresie asysty prawnej. Leasingobiorca, który zdecyduje się na ochronę prawną, może skorzystać z pomocy prawej w sprawach związanych z użytkowaniem i eksploatacją pojazdu objętego umową leasingu. Ochrona dotyczy zdarzeń w czasie trwania okresu ubezpieczenia.

Ubezpieczenie ochrony prawnej często jest pomijane, jednak może okazać się bardzo pomocne w przypadku konfliktów prawnych. Musisz pamiętać, że sprawy między leasingobiorcą, a ubezpieczycielem są wykluczone z zakresu ubezpieczenia.

Przed zakupem tego produktu warto przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia Ochrony Prawnej.

Ubezpieczenie GAP w leasingu

Drugim produktem dodatkowym w przygotowanej ofercie jest GAP.

Alior Leasing stosuje GAP Fakturowy. Jednorazowa opłata za ubezpieczenie GAP w tym przypadku wynosi 3 694 zł. Możemy zdecydować się również na płatność miesięczną. Miesięczna opłata wyniesie wtedy 105,54 zł. Wszystkie opłaty związane z ubezpieczeniem GAP możemy oczywiście zaliczyć jako koszty uzyskania przychodu.

Wszystko o ubezpieczeniu GAP dowiesz się z tego artykuły.

Ubezpieczenie GAP to produkt, który słusznie polecany jest przez doradców leasingowych. Naszym zdaniem jest to obowiązkowa ochrona w każdym leasingu operacyjnym, jeśli tylko mamy możliwość skorzystania z GAP powinniśmy się tym zainteresować. Warto jest dowiedzieć się do jakiej wartości wypłaty możemy liczyć w przypadku skorzystania z ubezpieczenia w ofercie leasingu. Istotnym elementem jest również ustalenie, czy wartość ta dotyczy kwoty netto czy brutto. Takie dane nie są zawarte na przedstawionej ofercie i musimy dopytać doradcy o szczegóły.

Warto rozważyć opcje ubezpieczenia GAP również poza propozycją leasingodawcy, często będzie to tańsze rozwiązanie. W takim wypadku warto skorzystać ze specjalnego kalkulatora GAP.

Opłaty za rozłożenie na raty
Opłaty Alior Leasing

Na samym dole oferty widzimy adnotację o dodatkowej płatności. Rozłożenie składki ubezpieczenia dodatkowego na raty wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeśli zdecydujemy się na miesięczną płatność za GAP, będziemy musieli dopłacić jednorazowo 8% (295,52 zł) ceny jednorazowej ubezpieczenia, w zamian za co Alior Leasing rozłoży płatność na raty. W przypadku ubezpieczenia „Ochrona Prawna” dopłacimy jednorazowo 118,08 zł.

Płatność za rozłożenie na raty następuje zazwyczaj wraz z pierwszą ratą za leasing samochodu. 

Ubezpieczenie komunikacyjne w Alior Leasing

W podanej propozycji nie mamy oferty ubezpieczenia komunikacyjnego. Alior Leasing potrzebuje nieco więcej informacji do przygotowania kalkulacji ubezpieczenia. Po złożeniu wniosku możemy poznać warianty ubezpieczenia w pakiecie leasingodawcy. W chwili tworzenia oferty Alior współpracuje z PZU, Compensa i Ergo Hestią. Z doświadczenia wiemy, że oferta ubezpieczenia w Aliorze jest bardzo konkurencyjna.

W razie potrzeby możemy również sprawdzić ubezpieczenie “obce”, jest to dodatkowy koszt 299 zł netto do polisy. Warto sprawdzić kalkulacje ubezpieczenia w akceptowanych towarzystwach. Jeśli mamy maksymalne zniżki, to nawet po zapłaceniu opłaty dodatkowej za administrowanie polisą obcą, takie ubezpieczenie może być konkurencyjne.

Informacje dodatkowe

Informacja dodatkowe Alior Leasing

Alior Leasing już na etapie oferty informuję nas, że nie zapłacimy za rejestracje pojazdu ani złotówki. Darmowa rejestracja to zdecydowany plus. Większość leasingodawców pobiera opłatę w wysokości średnio ok. 350 zł netto. W przypadku wyboru oferty Alior Leasing cała ta kwota zostanie w naszej kieszeni.

Drugą istotną informacją jest brak standardowej Tabeli Opłat i Prowizji. Obsługa umowy w ramach zryczałtowanej opłaty rocznej w kwocie 195 zł netto. Brak standardowej tabeli to również duży plus, coraz więcej firm leasingowych decyduje się na taki zabieg. Przez takie rozwiązanie nie zapłacimy dodatkowo między innymi za wydanie zgodny na prowadzenie pojazdu przez inną osobę czy zgodę na wyjazd samochodu poza granice kraju. Zdecydowanie polecamy wybór leasingu gdzie Tabelę Opłat i Prowizji zastępuję zryczałtowana opłata. 

Podsumowanie oferty Alior Leasing

Przedstawiona przykładowa oferta leasingowa zawiera większość istotnych informacji. Koszt leasingu jest niski, ale wiarygodny. Możemy go jeszcze obniżyć. Jak obniżyć koszt leasingu przeczytasz tutaj. W ofercie nie ma informacji odnośnie ubezpieczenia OC/AC, które jest oczywiście obowiązkowe w każdym leasingu operacyjnym samochodu. Warto zapytać doradcę o kwestie ubezpieczenia, gdyż może to mieć istotny wpływ na ofertę. Wybór pakietu leasingodawcy powinien jeszcze minimalnie obniżyć koszt całkowity. Wszystko o ubezpieczeniu w leasingu przeczytasz tutaj. 

Zdaniem redakcji sprawdzleasing.pl przedstawiona oferta jest korzystna, radzimy jednak zrezygnować z ubezpieczenia Ochrony Prawnej, jeśli nie jest to dla nas istotne. Zaoszczędzimy wtedy 1476 zł. Skorzystanie z ubezpieczenia GAP to zdecydowanie dobry pomysł.

Często oferty leasingu przygotowane są indywidualnie na potrzeby każdego klienta. Warto przedstawić doradcy swoje potrzeby. Doświadczony doradca podpowie nam parametry leasingu odpowiednie dla naszych potrzeb. Należy również pamiętać, że przedstawione informacje na ofercie są jedynie podglądowe, a ostateczne parametry leasingu będą widoczne na umowie leasingu. Radzimy zweryfikować zgodność parametrów umowy leasingu z przedstawioną wcześniej ofertą.

Oblicz ratę finansowania

Alior Leasing Kalkulator

Chętnie przygotujemy dla Ciebie ofertę Alior Leasing. Od lat współpracujemy z Aliorem, zarówno nasi specjaliści jak i klienci cenią sobie tego leasingodawcę. Oferta Aliora jest dobra i mocno konkurencyjna. Oczywiście warto skorzystać z porównywarki leasingu, aby porównać ją z innymi. Wystarczy, że wypełnisz poniższy kalkulator leasingowy, a nasz specjalista wróci do Ciebie z najlepszą ofertą Alior Leasing jaka możemy zaproponować. W Aliorze możesz skorzystać z leasing na samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe. W leasingu operacyjnym sfinansujemy również maszyny i różnego rodzaju urządzenia.

Wybrano: 1%
Wybrano: 1%
Wartość wykupu zależna jest od okresu finansowania i określonej stawki amortyzacji.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez właściciela sprawdzleasing.pl moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie. Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, sms-owy lub mailowy. Zgoda obejmuje przekazywanie informacji handlowych: o usługach lub produktach Podmiotów których usługi oferowane są za pomocą portalu sprawdzleasing.pl. Zgoda obejmuje działania teraz i w przyszłości. Wiem, że zgodę mogę wycofać w każdej chwili.